O nás

WERK

nový koncept v Jurkovičovej Teplárni v Sky Parku


Vitajte vo Werku

Netradičné koktaily, nadčasový interiér a kontrast industriálnej budovy Jurkovičovej Teplárne k modernej architektúre okolitých budov Sky Parku. V centre nového miesta pre kultúru stojí Werk s kozmopolitnou kuchyňou a otvoreným priestorom pre všetkých.

Werk ponúka mimoriadny zážitok v úžasnom prostredí s originálnym zložením jedálneho lístka a pôsobivou ponukou vegánskych jedál, rýb, mäsitých pokrmov, lahodných dezertov, kraftových nápojov, svetových vín a vlastnej kávy. V kuchyni a v bare cítiť dôležitosť a čerstvosť každej jednej suroviny, čo odráža kvalita jedál. V stálej ponuke nebudú chýbať sezónne jedlá s pravidelnou obmenou.

Variabilný priestor, prispôsobujúci sa k rýchlo meniacim sa náladám dňa, ponúka iný zážitok cez deň a iný večer, kedy sa Werk mení na lounge priestor s tlmeným svetlom a atmosférou nikdy nespiaceho Manhattanu.

Werk je jedinečný koncept, navrhnutý tak, aby vytváral synergiu s novým centrom mesta, v ktorom sa nachádza. Vďaka úchvatnému priestoru, originálnym detailom a ponuke na svetovej úrovni, je Werk ideálnym miestom na stretnutia, pracovné obedy, oddych po práci, večeru vo dvojici či oslavy s priateľmi.

Jurkovičova Tepláreň je jednou z posledných pamiatok na zlatý vek priemyslu v Bratislave. Autorom stavby je pravdepodobne zakladateľ modernej slovenskej architektúry, Dušan Jurkovič. Počas obdobia druhej svetovej vojny bola zbombardovaná, avšak podarilo sa ju obnoviť a zachovať. V roku 2008, bola Jurkovičova Tepláreň pre svoju architektonickú hodnotu vyhlásená za Národnú kultúrnu pamiatku. O 10 rokov neskôr sa začalo s rozsiahlou rekonštrukciou, ktorej zámerom bolo zachovanie čo najviac pôvodných častí a rukopisu Dušana Jurkoviča. Dnes je tento historický monument sídlom našej prevádzky Werk.